Podarować
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Святий Єронім

Історія створення

Боцетто був частиною дерев’яного макета головного вівтаря костелу Воздвиження Всечесного Хреста в містечку Буданів. Йоган Пінзель створив його в 1761-ому році.

Опис скульптури

Йоган Пінзель вирізьбив боцетто турботливо, анатомічно, жваво й експресивно.

Голова Святого Єроніма з розвихреною бородою схилена на ліве плече, лівою рукою він тримає розкриту книгу, а правою запрошує до читання. Йоган Пінзель вирізьбив покривало лінійно, воно дугою огортає тіло Святого. А голову, руки та ноги він витесав тілесно, глибоко і вузлувато. Лев, який зроблений виразно і впізнавано, сумирно лежить праворуч.

Йоган Пінзель вирізав боцетто Святий Єронім як органічну та невід’ємну складову макета головного вівтаря костелу Воздвиження Всечесного Хреста у містечку Буданів. Автор зробив боцетто із дотриманням анатомічних пропорцій людського тіла. Воно відрізняється від великого твору, у якому Святий тримає книгу у лівій руці. Ймовірно, під час реалізації скульптор вирішив змінити первинний композиційний задум. Порівняння розмірів боцетто і великої скульптури свідчать, що автор виконав його в масштабі 1:12.

На основі плінта боцетто Святий Єронім збереглися отвори від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макету головного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макета та боцетто фігур Св. Августина, Св. Григорія та Св. Амвросія невідомо.

  • Боцетто Святий Єронім. 1761 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 99x70x53.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/237.
  • Походження: дерев’яний макет головного вівтаря костелу Воздвиження Всечесного Хреста у містечку Буданів, Тернопільська область.