Darovat
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Святий Йосиф

Історія створення

Боцетто був частиною дерев’яного макета головного вівтаря костелу отців Місіонаріїв у місті Городенка. Йоган Пінзель створив його в 1752-ому році.

Опис скульптури

Скульптор вирізьбив боцетто акуратно і влучно. Голова святого схилена на ліве плече, піднятою лівою рукою він підтримує лілію, а права відведена в бік. Складки драперії делікатно вирізьблені. Розвіяний плащ дугою огортає тіло. Голова, руки та ноги вирізьблені дуже старанно і піднесено.

Йоган Пінзель вирізав боцетто Святий Йосиф як невід’ємну та домірну частину макета головного вівтаря костелу отців Місіонаріїв у місті Городенка. Мініатюра репрезентує ранній творчий період скульптора. У боцетто точно передбачено експресію й емоційне напруження майбутньої великої скульптури. Голова, кучері волосся, вираз обличчя боцетто свідчать, що автор продумав смислове наповнення наперед. Також він обраховував геометричність пропорцій та визначив центр ваги. При детальному огляді виявлено, що руки були окремо вирізані та приклеєні майстром, а права нога мініатюри є продуктом реставрації невідомого часу.

Скульптура приклеєна до профільованої бази,тому неможливо виявити на основі плінта отвір від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макету головного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макета та решти унікальних фігур боцетто невідомо.

  • Боцетто Святий Йосиф. 1752 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 136(164 з базою)x103x56.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/241.
  • Походження: дерев’яний макет головного вівтаря костелу отців Місіонаріїв у місті Городенка.