Darovat
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Свята Анна

Історія створення

Боцетто був частиною дерев’яного макета головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці в місті Монастириська. Йоган Пінзель створив його в 1761-ому році.

Опис скульптури

Похилену до правого плеча голову Святої Анни автор вирізьбив узагальнено, але прикметно. Скульптор пропорційно і геометризовано змоделював сукню і крислату хустку, яка динамічно огортає жіночий стан. Пальці рук, попри малі розміри, вирізьблені анатомічно і дуже детально./p>

Йоган Пінзель вирізав боцетто як невід’ємну частину ансамблю макета головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська. Мініатюра вражає продуманістю, динамікою, деталізацією та відповідною до великого скульптурного зображення Святої Анни. Твір створено у масштабі 1:12.

Як і у великих творах, Йоган Пінзель під час створення мініатюр використовував принципи клеєної деревини. За невідомих обставин руки Святої Анни були відламані й згодом назад приклеєні. На основі плінта зберігся отвір від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макету головного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макета та решти фігур невідомо.

  • Боцетто Свята Анна. 1761 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 91х54х43.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/239.
  • Походження: дерев’яний макет головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська, Тернопільська область.