Підтримати
Українська
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Святий Йоаким

Історія створення

Боцетто був частиною дерев’яного макета головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці в місті Монастириська. Йоган Пінзель створив його в 1761-ому році.

Опис скульптури

Автор вирібив боцетто промовисто й емоційно. Голова, руки та ноги опрацьовано анатомічно, експресивно, дуже ретельно, тілесно і небуденно.

Голова святого схилена на ліве плече, як і руки вона опрацьована анатомічно й експресивно. Ліва рука Йоакима пророчо піднята, а права тримає Святе письмо. Убрання він вирізьбив площинно та геометрично. Складки драперії стрункі й лінійно витончені, а плащ дугою огортає тіло.

Йоган Пінзель вирізав боцетто Святий Йоаким як органічну, домірну та невід’ємну частину макета головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці в місті Монастириська. Мініатюра репрезентує творчий метод скульптора. У скульптурному ескізі точно закладено духовну ідею, образний смисл та мистецьку композицію скульптури. Боцетто Святий Йоаким вирізьблено впевнено та із бездоганним дотриманням пропорцій людського тіла. Це дозволяє припустити, що перед початком роботи Йоган Пінзель опрацьовував графічні ескізи, які згодом реалізовував у дереві або камені. На основі плінта боцетто Святий Йоаким зберігся отвір від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макету головного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макета та решти фігур невідомо.

  • Боцетто Святий Йоаким. 1761 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 92x70x42.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/238.
  • Походження: дерев’яний макет головного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська, Тернопільська область.