Darovat
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Ангел

Історія створення

Боцетто був частиною дерев’яного макета головного вівтаря костелу отців Місіонаріїв у місті Городенка. Боцетто, створений у 1752-ому році, відрізняється від решти робіт Йогана Пінзеля несміливістю і стриманістю вирізання. Тому автором твору може бути один з учнів майстра, ймовірно Антон Штиль.

Опис скульптури

Голова скульптури Ангела вирішена статично, обидві його руки складені молитовно. Сама постать спокійна і непохитна, а два великі крила автор зобразив узагальнено і нерішуче.

Скульптор вирізьбив одяг ангела без заглибин й неенергійно. Голову, руки, праву ногу, груди та стегна опрацював ретельно, але невпевнено.

У боцетто автор узагальнено передбачив образний смисл та мистецьку композицію великої скульптури. Ймовірно, через брак часу Йоган Пінзель доручив роботу над боцетто своєму учневі з графічного ескізу. Натомість у великій скульптурі майстер повністю реалізував власні пластичні прийоми. Боцетто був вмонтований у загальну архітектурну композицію макету головного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макету невідомо.

  • Боцетто Ангел. 1752 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 153х107х55.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2003/1102.
  • Походження: дерев’яний макет головного вівтаря костелу отців Місіонаріїв у місті Городенка.