Боцетто Цар Давид

Історія створення
Боцетто був частиною дерев’яного макета бічного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці в місті Монастириська. Йоган Пінзель створив його в 1761-ому році.Опис скульптури
Автор вирізьбив боцетто динамічно і розлого. Стан, голову, руки та ноги ескізу опрацював під впливом зразків античної скульптури.
Голова фігури розвернута і схилена ліворуч із припіднятим підборіддям , ліва рука зігнута, а права відведена в сторону. Убрання на тілі спокійне і при цьому воно зберігає пластику досконалої будови людського тіла. Фалди плаща трикутні й загострені, частково прикривають таз та ноги, повністю захищають спину героя. Голова, руки та ноги створені тілесно і чуттєво напружені. У кулаці правої руки боцетто помітний отвір: раніше у ній було берло – знак влади.
Йоган Пінзель вирізав боцетто Цар Давид як органічну і невід’ємну складову макета бічного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська. Мініатюра відрізняється від великої скульптурної композиції динамікою розвороту рук: автор вніс смислові корективи уже під час роботи над твором.
Скульптор вирізьбив боцетто Цар Давид із дотриманням анатомічних пропорцій людського тіла, наголошуючи на його досконалості. Це, а також використання ним античних обладунків та образна концепція, дозволяють припустити, що Йоган Пінзель в цій роботі рівнявся на роботу скульптора Ніколя Кордьє (1565-1612) “Цар Давид”, що розташована в базиліці Санта Марія Маджоре у Римі. На основі плінта боцетто зберігся отвір та зрізана дерев’яна шпилька від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макета бічного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макету невідомо.
- Боцетто Цар Давид. 1761 рік.
- липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
- Розміри: 96x67x43.
- Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/393.
- Походження: дерев’яний макет бічного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська, Тернопільська область.