Підтримати
Українська
© 2023. Pinsel.AR

Боцетто Пророк Авраам

Історія створення

Боцетто “Пророк Авраам” був частиною дерев’яного макета бічного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці в місті Монастириська. Йоган Пінзель створив цей ескіз у скульптурі в 1761-ому році.

Опис скульптури

Йоган Пінзель вирізьбив боцетто напружено, емоційно й вертикально. Поворот та нахил голови опрацював у властивій собі динамічній манері. Обидві руки Пророка Авраама розведені по діагоналі, ноги пружні та злегка підібрані. Його вбрання узагальнене та має загострені складки. Плащ частково прикриває ноги та повиває спину. Голова та руки вирізані в дереві реалістично та зрозуміло.

Йоган Пінзель створив боцетто Пророка Авраама пропорційно та із врахуванням об’ємно-просторвого вирішення інтер’єру костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська. Мініатюра відрізняється від великої скульптурної композиції вівтаря: ймовірно, Йоган Пінзель вніс смислові корективи уже під час роботи над твором. Встановлення фігури Авраама на бічному вівтарі, навпроти скульптури царя Давида, було нетиповим рішенням. Пророк Авраам – один із трьох духовних праотців всього людства в юдаїзмі, християнстві та мусульманстві. Відтак, його фігура візуально репрезентує екуменічний світогляд та релігійні переконання Йогана Пінзеля.

На основі плінта боцетто зберігся отвір від монтування фігури у загальну архітектурну композицію макету бічного вівтаря. На жаль, місцезнаходження макета невідомо.

  • Боцетто Пророк Авраам. 1761 рік.
  • липове дерево, шпаклівка, біла фарба.
  • Розміри: 115x63x51.
  • Місце зберігання: Bayerisches Nationalmuseum у Мюнхені, 2000/392.
  • Походження: походження: дерев’яний макет бічного вівтаря костелу Успіння Пресвятої Богородиці у місті Монастириська, Тернопільська область.