Підтримати
Українська
© 2022. Pinsel.AR

Пророк Аарон

Історія створення

Скульптура походить з вівтаря парафіяльного костелу Успіння Пресвятої Богородиці у Монастириськах. Храм побудовано у 1751 році. Скульптура створена у 1761 році.

Опис скульптури

Характерним є похилена праворуч голова, з умиротвореним, спокійним виразом обличчя. Убрання вирізьблені площинно, геометрично та підкреслюють будову тіла. Складки драперії глибокі і врівноважені. Руки, стопи, кадило та Ааронова патериця втрачені. У цій роботі Пінзель ретельно дотримується знакових деталей, що вказують на приналежність постаті до коліна первосвящеників: хошена (чотирикутного нагрудника оздобленого 12 дорогоцінними каменями, на яких були написані назви дванадцяти колін Давидових) та символічної митри. Слід зауважити, що пророк Аарон створений наприкінці життєвого шляху майстра та у співавторстві з Антоном Штилем. Для храму в Монастириськах Пінзель виконав вівтарі Пресвятої Діви Марії та Святої Розалії, а також скульптуру Святої Анни.
  • Пророк Аарон. 1761 р.
  • Липове дерево, левкас (втрачено), поліхромія (втрачена).
  • Розміри: 53×32×23,5
  • Місце зберігання: Музей “Івана Георгія Пінзеля” у Львові. ЛГМ № С-1-2247.
  • Походження: боковий вівтар парафіяльного костелу Успіння Пресвятої Богородиці (костел Внебовзяття Преcвятої Діви Марії) в м. Монастириська, Тернопільська область.
  • Література: Возницький, 2007, с. 121, Nr. 67 (1760) (каталог). —  Стецько, 2012, с. 162 (каталог). —  Himmlisch! 2016, s. 127, Kat.-Nr. 8 (каталог).